Choď na obsah Choď na menu
 


SUSED

20. 9. 2015

PROLÓG 

Ľadové kvapky dažďa udierali neprestajne na predné sklo auta. Monotónnu cestu ešte viac predlžovali široké polia pozdĺž cesty. Nikde nič na čo by sa mohla unavená myseľ uprieť. Aj cesta bola prázdna bez jediného auta. 

Sam sa ani nečudoval v tomto nečase by ani psa von nevyhnal a oni boli na ceste od skorého rána. Matka a brat spali o seba opretý na zadných sedadlách. Mattovi z úst tiekla slina po brade. Vytiahol mobil a rýchlo ich takto cvakol. Ticho sa zasmial do zvukov rádia kde hrali príjemné balady. S tou fotkou bude brata trápiť aspoň pár týždňov. uvedomoval aké ťažké to bolo pre neho odísť z mesta kde to poznal a hlavne priateľov dával to pocítiť na každom kroku sťahovania. Sťažoval sa na všetko od počasia až po jedlo a hudbu v aute. Na matke sa prejavili stresy zo sťahovanie a všetko okolo toho. Snažil sa tváriť optimisticky a veselo i keď sa tak necítil. Vedel že sa museli sťahovať. 

Nekonečná cesta mu vyniesla do mysli spomienky ktoré sa snažil potlačiť a zväčša sa mu to aj darilo. Trpko vykrivil úsmev. Neprítomne si pretrel ruku akoby stále cítil spomienku bolesti. Pomaly sa prepadal do spomienok na minulosť. Vedel že to nesmel pripustiť a tak zvýšil hlasitosť na rádiu, aby prerušil tok mysli. Na zadných sedadlách započul pohyb. V spätnom zrkadle skontroloval či Matt a matka stále spia. Nechcel ich zobudiť. Potrebovali oddych a aj on chcel chvíľu kľudu aby sa dostal späť do normálu. Stále si nevedomky trel ruku s pocitom frustrácie sa donútil prestať. Skontroloval GPS ako ďaleko sú do cieľa cesty. Cítil sa unavený a to nie len fyzicky z ceste ale i psychicky. Tešil sa na nový dom a bezpečie, ktoré ich tam čakalo. Pri ceste míňal ceduľu z menom mesta a ako ďaleko to je. konečne koniec cesty sa blíži. Vytiahol mapu od realitnej agentky z cestou k ich domu. Sľúbila že ich tam bude čakať a odovzdá im kľúče a papiere na podpis. Blížil sa k mestu. ktoré žiarilo aj napriek dažďu. Keď pozrel na mesto pred nimi videl tam nový začiatok a dúfal aj v šťastie pre svoju rodinu. To jediné si prial.

Podľa mapy zabočil na cestu kde videl rady domov svietiace v prítmí nadchádzajúceho večera. Potichu čítal čísla na domoch až prišiel k tomu ich. Pred domom stálo auto agentky tak ako sľúbila. Konečne koniec cesty a začiatok nového života. Možno.    

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 4293
Mesiac: 242
Deň: 10